"Každé hladovějící dítě je pro nás důležité. Pokud máme před sebou hladové děti, dáme jim najíst. Zároveň budeme hledat řešení, jak je sytit dlouhodobě, a vytvářet světové hnutí lidí, kteří v tuto vizi věří."

Magnus MacFarlane-Barrow, zakladatel a generální ředitel Mary’s Meals

Každé dítě na světě by mělo mít dostatek jídla a přístup ke vzdělání. Opakovaně jsme svědky toho, jak velkou změnu může pro zranitelné děti a celé komunity znamenat každodenní stravování v místě vzdělávání. Přitom nezáleží na tom, jestli se toto jídlo podává dětem z částečně kočovných rodin, která navštěvují střediska předškolního rozvoje a vzdělávání v Keňské pouštní oblasti Turkana, nebo si na něm pochutnávají děti syrských uprchlíků, ve snaze znovu obnovit normální život prostřednictvím vzdělávání ve svém novém domově v Libanonu. Jídlo mění osudy hladovějících dětí po celém světě. Bez pomoci v podobě jídla podávaného ve škole, které zranitelným dětem dává šanci učit se, by s velkou pravděpodobností skončily bez základního vzdělání. Aby si zajistily další jídlo, byly by donuceny pracovat nebo žebrat a do školy by se vůbec nedostaly.

Zdroj: Home | Mary's Meals (marysmeals.cz)

I v našich farnostech se můžete zapojit. Je to velice jednoduché, nevyžaduje to žádnou administrativu a zvládne to každý, kdo chce a má otevřené srce k pomoci potřebným. Pro více informací stačí navštívit tento web: Home | Mary's Meals (marysmeals.cz),nebo věnovat pozornost letáčkům či materiálům, které můžete v našich kostelích čas od času zaznamenat a vzít si k prostudování domů.

Pomoci lze mnoha způsoby - od jednoduchých dárcovských SMS až po pravidelné dary bankovním spojením, nebo se stát dobrovolníkem a pomáhat mnohem více.